„Nevíte si rady? Poradíme Vám“

Online poradenství

Online poradenství

Vybrat si ty správně padnoucí, dokonale vypadající a s autem perfektně ladící disky, může být ledaskdy náročnější než by se na první pohled mohlo zdát. Ušetřete svůj čas a využijte našeho online poradenství. Bezplatně Vám poradíme s výběrem vhodných alu kol a dodáme tak Vašemu autu nový vzhled.

Objednáváme rozteče na pět šroubů:

5x98, 5x100, 5x108, 5x110, 5x120, 5x114.3, 5x120, 5x130

Objednáváme rozteče na čtyři šrouby:

4x98, 4x100, 4x108

Jak pečovat o alu disky

Jak pečovat o alu disky

Při čištění alu disků se držte několika bodů:

  • Disky čistěte pouze vychladlé. Ideální je počkat po jízdě nejméně 15 minut ve stínu. Ve stínu se je dobré provádět i celou údržbu, aby odstraněné nečistoty ihned nepřisychaly.
  • K čištění si připravte nádobu s teplou vodou a pár kapkami běžného saponátu s odmašťujícími účinky.
  • Kola a disky omývejte jemným kartáčem, hadříkem nebo jemnou stranou houbičky na nádobí. Nepoužívejte hrubé předměty ani dráždivé přípravky. Zabráníte tak poškození disku.
  • Po očištění vysušte disky čistým hadříkem do sucha. Ti opravdu pečliví mohou disk ještě vyleštit.
  • Tento postup je dobré opakovat 1x týdně. Pokud dojde k silnému znečištění, je dobré ihned po vychladnutí disky opláchnout alespoň studenou vodou.

Časté dotazy

1) Je rozdíl v označení „alu kola“, „litá kola“, „elektrony“, „alu disky“?

Alu kola/disky bývají hovorově označovány jako litá kola nebo elektrony, pokaždé se jedná o to samé, kola ze slitiny hliníku a dalších lehkých kovů odlitá jako jeden kus.

2) Je vhodné opatřit si bezpečnostními šrouby?

Ano, doporučujeme zakoupit bezpečnostní šrouby. Jako minimální zabezpečení si pořiďte alespoň nejlevnější bezpečnostní šrouby/matky.

3) Proč musím zadávat vozidlo, když vybírám alu kola?

Je to nejspolehlivější způsob, jak vybrat homologovaná litá kola, která budou pasovat na Váš vůz. Pokud i přes to máte jakékoli pochybnosti nebo potřebujete poradit, neváhejte a kontaktujte nás.

Kontaktní formulař

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.